بانک گردشگری

شنبه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۲۱ ۱۶۰۱
چچ
ثبت نام در سامانه سجام

ثبت نام در سامانه سجام

اطلاعیه ثبت نام در سامانه سجام
بدینوسیله به اطلاع کلیه سهامداران بانک گردشگری می رساند؛ شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه نسبت به راه اندازی سامانه ای به نام سجام(سامانه جامع اطلاعات مشتریان) اقدام نموده است که این امر در راستای تسهیل ارائه خدمات به شرکت ها و ناشران و همچنین عموم سهامداران بازار سرمایه انجام شده و توسعه پیدا کرده است.
ثبت نام در این سامانه جایگزین ارائه تمامی مدارک و اطلاعات ضروری خواهد بود که اشخاص موظفند هنگام دریافت خدمات نسبت به ارائه آنها اقدام نمایند.
ثبت نام در "سـجـام" یکبار برای همیشه و یکبار برای کلیه ارکان بازار از جمله تشکل‌های خودانتظام، نهادهای مالی، خریداران سهام و واحدهای صندوق‌های سرمایه گذاری و ناشرانی خواهد بود که در بازار سرمایه اقدام به ارائه خدمات می کنند.
ثبت نام کنندگان پس از احراز هویت، از ارائــه اطلاعات مجدد و مکرر در بازار سرمایه بی نیاز بوده و با یکبار ثبت نام به کلیه خدمات بازار سرمایه ایران دسترسی خواهند داشت. نظر به اهمیت و ضرورت ثبت نام در این سامانه موارد زیر به استحضار کلیه سرمایه سهامداران می‌رسد؛
1. پس از گذشت 6 ماه تقویمی از تاریخ صدور اطلاعیه آغاز ثبت نام فعالان بازار سرمایه کشور در سـامانه جامـع اطـلاعات مشـتریان(1397/04/04) توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، هیچ شخص حقیقـی و حقـوقـی نمی تواند بدون ثبت نام در این سامانه، در بازار سرمایه، خدماتی از قبیل خرید و فروش اوراق بهادار و صدور و ابطال واحدهای صندوقهای سرمایه گذاری و ... را دریافت نماید.
2. از تاریخ صدور اطلاعیه مذکور، ارائه کلیه خدمات به اشخاص حقیقی و حقوقی جدید در بازار سرمایه از جمله صدور کد معاملاتی در کلیه بورس ها، صدور واحدهای صندوق های سرمایه گذاری، صدور کد سبدگردانی و ... صرفاً پس از ثبت نام در این سامانه امکان پذیر خواهد بود.
3. نحوه مراجعه به دفاتر پیشخوان منتخب جهت احراز هویت، از طریق صدور اطلاعیه و ارسال پیامک، توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به استحضار ثبت نام کنندگان خواهد رسید.
تنها با یکبار ثبت نام در سامانه سجام(سامانه جامع اطلاعات مشتریان) قادر خواهید بود:
1- به تمامی سرویس های بازار سرمایه دسترسی داشته باشید.
2- در هیچیک از مراجعات خود به نهادهای مالی اعم از کارگزاری ها، صندوق های سرمایه گذاری، شرکت های تامین سرمایه و ... نیاز به احراز هویت مجدد نخواهید داشت.
3- ارسال تمامی اسناد، مدارک، اعلان، اخطارها، مکاتبات و مراسلات براساس اطلاعات ارتباطی ارائه شده از سوی شما در سامانه سجام انجام می گیرد.
4- تغییر اطلاعات ارتباطی خود از جمله نشانی،محل سکونت و اقامتگاه خود را مستقیماً اعمال نمایید.
5- پرداخت کلیه مطالبات و عایدی نقدی شما در بازار سرمایه به شماره حساب اعلامی متعلق به شما در سامانه سجام واریز خواهد شد. شما قادر خواهید بود شماره حسابتان را حسب صلاح دید تغییر دهید.
6- بدیهی است محرمانگی اطلاعات اعلامی از سوی اشخاص، در چارچوب قوانین و مقررات حاکم، محفوظ خواهد بود.
با توجه به توضیحات فوق، کلیه سهامداران حقیقی و حقوقی جهت ثبت نام در سامانه سجام میتوانند به آدرس زیر مراجعه و یا از طریق تصویر بارکد زیر به سامانه ثبت نام متصل شوند.

https://sejam.ir

همچنین سهامداران محترم میتوانند، جهت مطالعه و بهره برداری از راهنما و کلیپ های آموزشی (در بخش سوالات متداول) به آدرس زیر رجوع فرمایند.
در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات تکمیلی و راهنمایی جهت ثبت نام در این سامانه با تلفن 6461-021 تماس حاصل فرمایید.
آدرس کوتاه شده: