بانک گردشگری

یکشنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۴۳ ۵۴۱
چچ

پرسش‌های متداول ( مخصوص سهامداران )

سال مالی بانک گردشگری


سال مالی بانک گردشگری از ابتدای تاسیس تا تاریخ 1396/9/30 ،از اول دی ماه هرسال و تا پایان آذر ماه سال بعد بوده،که پس از برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده مورخ 1396/10/21 سال مالی بانک گردشگری به شرح ذیل در اساسنامه بانک اصلاح و در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسید؛ سال مالی بانک از اول فروردین ماه هر سال آغاز می شود و در روز آخر اسفند ماه همان سال به پایان میرسد.
سال مالی بانک از اول فروردین ماه هر سال آغاز می شود و در روز آخر اسفند ماه همان سال به پایان میرسد.

نحوه اطلاع رسانی از زمان برگزاری مجامع عمومی عادی و فوق العاده بانک گردشگری


این اطلاعات از طریق روزنامه‌های کثیرالانتشار بانک (اطلاعات و دنیای اقتصاد) ، سایت رسمی بانک گردشگری به نشانی (www.tourismbank.ir) و نیز سایت‌www.codal.ir (سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران) به اطلاع سهامداران می‌رسد.

تقسیم سود سهام در بانک گردشگری به چه نحوی بوده است؟


در مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده مورخ 1392/08/30 سود سالهای مالی منتهی به 90 و 91 به مبلغ 160 ریال به ازای هر سهم و در مجمع عمومی عادی سالیانه مورخ 1393/01/19 سود سال مالی منتهی به 92 به مبلغ 150 ریال به ازای هر سهم مصوب گردید. سهامدارانی که در تاریخ های فوق، مالک سهام بوده اند سود به آنها تعلق گرفته است. ر مجمع عمومی فوق العاده در مورخ 1393/5/14، افزایش سرمایه بانک از مبلغ 4.000 میلیارد ریال به مبلغ 6.000 میلیارد ریال از محل مطالبات و آورده نقدی مصوب گردید که تعدادی از سهامداران نیز از مطالبات خود (سود سالهای مالی منتهی به 90، 91 و 92) جهت شرکت در افزایش سرمایه مذکور استفاده نموده‌اند.

نحوه دریافت اوراق سهام سهامداران از بانک گردشگری به چه صورت است؟


گواهینامه نقل و انتقال و سپرده اوراق بهادار (برگ سهام) سهامداران محترمی که در افزایش سرمایه بانک گردشگری شرکت نموده‌اند پس از اعمال مراحل قانونی ثبت و سپرده شدن سهام ایشان، از طریق مراجعه حضوری به امور سهام و یا هر یک از شعبه های بانک گردشگری قابل دریافت می‌باشد.

سهامداران چگونه می توانند از تعداد سهام و مطالبات خود آگاه شوند؟


سهامداران محترم می توانند با مراجعه به پورتال سهامداران بانک گردشگری نسبت به ایجاد حساب کاربری و رمز عبور اقدام نمایند. همچنین ضروری است پس از اولین ورود به سامانه مذکور رمز عبور خود را تغییر دهند. در صورت نیاز می توانند اطلاعات فردی خود از جمله شماره حساب، آدرس و شماره تلفن خود را تکمیل یا ویرایش نمایند.

آدرس کوتاه شده: