بانک گردشگری

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۹:۰۲ ۴۰۱
گروه: خدمات
وضعیت:
چچ
ضمانت نامه ها

ضمانت نامه ها

معرفی

ضمانت‌نامه چیست؟
ضمانت‌نامه بانکی تعهدی است که بانک در قبال قرارداد متقاضی با کارفرما صادر و در صورت درخواست کارفرما به هر دلیل بانک وجه ضمانت‌نامه را بدون قید و شرط به کارفرما (ذینفع) پرداخت می‌نماید. بانک گردشگری با صدور ضمانت‌نامه بانکی تعهد می‌کند درصورتی‌که متعهد (ضمانت خواه) تعهدات پیش‌بینی‌شده موضوع ضمانت‌نامه را در مواعد معین نپردازد و یا اینکه از انجام صحیح و به‌موقع تعهدات خود به هر علت خودداری نماید، به‌مجرد اعلام ذینفع (شرکت یا سازمانی که ضمانت‌نامه در قبال او صادر می‌شود) قبل از انقضای سررسید، وجه‌الضمان یا مبلغ قیدشده در ضمانت‌نامه را در وجه ذینفع (مضمون له) بپردازد. ضمانت‌نامه‌های بانکی غیرقابل‌انتقال بوده و فقط توسط ذینفع مندرج در متن ضمانت‌نامه قابل‌استفاده است.

این خدمت برای چه کسانی مناسب است؟

این خدمت برای شما سودمند خواهد بود:

- درصورتی‌که تمایل به شرکت در مناقصه یکی از ترجمان‌های دولتی و غیردولتی برای اخذ پروژه‌های آن‌ها دارید. (ضمانت‌نامه شرکت در مناقصه و مزایده)
- درصورتی‌که جهت انجام کار یا اجرای پروژه‌ای که در دست دارید از طرف کارفرما ملزم به ارائه ضمانت‌نامه حسن انجام کار هستید. (ضمانت‌نامه حسن انجام کار یا حسن اجرای تعهدات)
- درصورتی‌که برای انجام معامله یا تعهد کاری مشخص نیاز به ضمانت‌نامه‌ای دارید تا به‌موجب آن علاوه بر کسب اطمینان طرف دیگر معامله برای پرداخت، حاشیه امنی را برای انجام تعهدات طرف مقابل برای خود نیز تأمین نمایید (ضمانت‌نامه تعهد پرداخت)
- درصورتی‌که به‌عنوان کارفرما متعهد به تأمین مبلغی از قرارداد به‌عنوان پیش‌پرداخت هستید. (ضمانت‌نامه پیش‌پرداخت)
- درصورتی‌که پروژه‌ای را به‌صورت پیمانی در دست گرفته‌اید و در فاصله تحویل موقت تا تحویل قطعی می‌خواهید کسور وجه‌الضمان را از کارفرما دریافت کنید (ضمانت‌نامه استرداد کسور وجه‌الضمان)
-چنانچه کالای خود را وارد نموده‌اید و در مرحله ترخیص کالا از گمرک هستید و لازم است ضمانت‌نامه گمرکی را که از طرف بانک صادرشده است در اختیار گمرکات کشور قرار دهید و کالای خود را ترخیص نمایید (ضمانت‌نامه گمرکی)
- برای خروج از کشور نیاز به ضمانت‌نامه برای سازمان نظام‌وظیفه دارید.
و یا دلایل دیگری برای دریافت این خدمت از بانک گردشگری دارید...


ضمانت‌نامه بانک گردشگری چه ویژگی‌هایی دارد؟
اگر به دنبال بانکی سریع و چالاک هستید که ضمانت‌نامه‌های بانکی را در اسرع وقت و با دقت بالا در اختیار شما قرار دهد این صفحه را با دقت بیشتری بخوانید! ضمانت‌نامه بانک گردشگری پس از دریافت مدارک کامل شما در کمترین زمان ممکن صادر و در اختیار ذینفع قرار می‌گیرد. ضمن آن‌که صدور ضمانت‌نامه بانک گردشگری در صورت قراردادن سپرده بانکی به عنوان وثیقه با هر مبلغی در حدود اختیارات شعبه است.

وثایق لازم برای صدور ضمانت‌نامه چیست؟

وثایق لازم برای صدور ضمانت‌نامه یکی و یا ترکیبی از انواع زیر خواهد بود:
وثایق نقدی (انواع سپرده‌ها اعم از قرض‌الحسنه، سرمایه‌گذاری)
اوراق مشارکت منتشره با تضمین دولت یا بانک مرکزی ج.ا.ا.
اوراق گواهی سپرده عام یا خاص منتشره توسط بانک‌ها با مجوز بانک مرکزی ج.ا.ا.
تضمینات صادره توسط بانک‌های معتبر داخلی یا خارجی به نفع بانک
املاک مسکونی واقع در تهران، مراکز استان‌ها و شهرستان‌های بزرگ
املاک مسکونی واقع در سایر شهرها با جمعیت کمتر از دویست هزار نفر
املاک اداری، تجاری، صنعتی، کشاورزی و ...
سفته تضمینی با ظهر نویسی ضامن/ ضامنین معتبر
چک تضمینی


سپرده نقدی و کارمزد صدور ضمانت‌نامه چقدر است؟
بابت صدور ضمانت‌نامه شرکت در مناقصه و مزایده حداقل 2% ، ضمانت‌نامه گمرکی حداقل 20% و سایر ضمانت‌نامه‌ها حداقل 10 درصد وجه ضمانت‌نامه به‌عنوان سپرده نقدی اخذ می گردد. کارمزد ضمانت‌نامه مطابق با ضوابط بانک مرکزی و حداقل 212.000 ریال است.

مراحل صدور ضمانت‌نامه چیست؟

مراجعه ضمانت خواه به بانک
ارائه مدارک شناسایی و مدارک مربوط به ضرورت صدور ضمانت نامه
بررسی و اعتبارسنجی
تکمیل فرم ها و قراردادها
دریافت سپرده نقدی و وثایق لازم
پرداخت کارمزد بانک
دریافت ضمانت نامه

دریافت اطلاعات بیشتر
شما می‌توانید در تمامی ساعات شبانه‌روز و 7 روز هفته با شماره تلفن 02123950 تماس گرفته و نقطه نظرات، پیشنهاد‌ها، انتقادات و یا سؤالات خود را با کارشناسان این بانک در میان گذاشته و از مشاوره تلفنی نیز بهره‌مند شوید.

مرکز ارتباط با مشتری

فهرست طبقات ضمانت‌نامه‌ها
آخرین محصولات و خدمات ضمانت‌نامه‌ها
پربازدیدترین محصولات و خدمات ضمانت‌نامه‌ها